O nás

MARTINOVA BOUDA

Rodinný ráz a skvělá poloha Martinovy boudy předurčují penzion k prožití rodinné dovolené plné pohody a zážitků. V zimě zde není o sníh nouze a lyžařský vlek skiareálu Benecko končí hned za boudou. Pro běžkaře skýtá nedaleký nástup na hlavní běžecké trasy možnost proběhnout se na Rovinky a Mísečky po upravených tratích

Ani v létě nezůstanete ochuzeni - velké množství cyklotras nabádá k cyklovýletům zkušené bikery i začátečníky. Trasy jsou zde pro všechny - stačí si vybrat.


Martinova bouda leží v bezprostřední blízkosti vleku, ze kterého se pohodlně dostanete do celého skiareálu Benecko.

Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Najdete zde rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky, dětský skipark a Family arénu

Je zde pro Vás čtyřsedačková lanovka, 10 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy (Snowtubing). Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování. 

V okolí Benecka naleznete několik cyklistických tras s různým stupněm obtížnosti. Přímo středem obce Benecko prochází cyklostezka, která se zde rozděluje na dvě větve, aby se o několik kilometrů severněji opět setkala. Cyklotrasy v širokém okolí, které mají dohromady přes 500 km, jsou značeny dřevěnými tabulkami a zavedou vás na zajímavá místa Krkonoš. Kromě 27 tradičních stezek je k dispozici rovněž 9 tzv. "dlouhých sjezdů", kdy se necháte i s kolem vyvézt lanovkou nebo cyklobusem na výše položené místo a poté jen poklidně sjíždíte do údolí obklopeni nádhernou krkonošskou přírodou.

 • Velký cyklookruh 34.2km
 • Benecký okruh 18.3km
 • Vítkovický okruh 12.7km
 • Roudnický okruh 8.3km
 • Okruh kolem Žalého 13.5km
 • Cyklookruh Benecko - Mísečky 21.6km

Nádherná příroda nejvyšších hor České republiky láká návštěvníky Martinovy boudy k toulkám po okolí. Krkonoše jsou lákadlem nejen pro vyznavače zimních sportů, ale rovněž turisty. 

Nezapomenutelné výhledy do kraje nabídne vrch Kotel (1 435 m.n.m.), jehož úbočí jsou lemována bohatou horskou květenou. Úbočí na jihu strmě spadají do Kotelních jam ledovcového původu, kam se dostanete po některé z mnoha stezek spravovaných klubem českých turistů. 

Za zmínku stojí také jediná rozhledna v Krkonoších na vrchu Žalý, východně od Martinovy boudy, kterou nechal vystavět roku 1892 hrabě Jan Harrach. 

Velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice.

Systém několika vzájemně propojených okruhů různých délek a obtížností v nadmořské výšce přes 900 m.n.m umožňuje každodenní zábavu i trénink. Tratě mají dostatečnou šířku a parametry jak pro klasiku, tak pro bruslení.

Zároveň jsou tratě napojeny na další trasy na Žalý, do Vrchlabí, přes Rovinku na Mísečky a dále na hřebeny Krkonoš (napojení na Krkonošskou běžeckou magistrálu). Celkem je tak v zimě k dispozici přes 100 km upravovaných tras.

 • Rovinka - Žalý 5 km
 • Rovinka - Velbloudí cesta - Křížovky 7 km
 • Rovinka - Janovu hora - Horní Mísečky 7,5 km
 • Rovinka - Třídomí - Horní Mísečky 7,5 km
 • Benecko - Rovinka 3 km
 • Závodní běžecké tratě 3, 4, 6. 13 km